نخ

فعالیت اصلی این شرکت تابندگی و‌ تثبیت حرارتی انواع نخ های فیلامنت (هیت ست شده) و تولید نخ بی سی اف (BCF) پلی پروپیلن می باشد.

 
 

 

 

از مزایای فرش بافته شده با نخ هیت ست شده می توان :

1- فرش بافته شده با نخ هیت ست شده، پس از شستشو دچار کاهش رنگ نمی شود و یا اینکه کاهش رنگ آن پس از بارها شستشو بسیار حداقلی خواهد بود
2- فرش بافته شده با نخ هیت ست شده، پایداری بهتری در مقابل حرارت و نور از خود نشان می دهد.
3- در این روش تاب نخ ثبات و دوام بیشتری پیدا می کند و فرش بافته شده نیز ماندگاری بهتری خواهد داشت.
4- هیت ست شدن باعث قوی شدن ساختار نخ می گردد و به همین علت در فرآیند های مختلف بافت از خود پارگی کمتری بروز می دهد که همین امر باعث بافت فرش با کیفیت تری می شود.
5- پرز دهی فرش بافته شده با نخ هیت شده به شدت کم است و همین امر باعث زیبایی همیشگی فرش و همچنین باعث عدم بروز آلرژی یا حساسیت های گوناگون برای گروه های مستعد بیماری می باشد.
6- اگر نمره ی نخ و تراکم را در فرش های گوناگون یکسان در نظر بگیریم ، فرش بافته شده با نخ هیت ست در همان شرایط حجیم تر و پر تر به نظر می رسد.
7- فرش بافته شده با نخ هیت ست شده دارای سرنخ های بسیار مشخص و به اصطلاح سوزن ته گردی و یا دانه اناری می باشد که همین امر به زیبایی فرش می افزاید.
8- نخ های هیت ست شده باعث می شود که فرش بافته شده پاخور نرم تر و خواب بهتری داشته باشد.
9- نقش و طرح فرش در فرش ماشینی بافت شده با نخ هیت ست در نظر بیننده بیشتر و بهتر خودنمایی می کند.

اطلاعات مختصر درباره نخ بی سی اف در فرش ماشینی……

بی سی اف یکی از انواع نخهایی است که بعنوان نخ در فرش ماشینی استفاده می شود. این فرآورده فیلامنتی حجیم بخصوص در صنعت بی سی اف یکی از انواع نخهایی است که بعنوان نخ خاب در فرش ماشینی استفاده می شود. این فرآورده فیلامنتی حجیم بخصوص در صنعت فرش ماشینی و موکت تافتینگ جایگزین مناسبی برای نخ ریسیده شده اکریلیک یا پشم می باشد . البته امروزه استفاده از پلی پروپیلن در صنعت نساجی بیش از سایر صنایع رواج یافته و بعد از پلی استر، نایلون و اکریلیک، از نظر مقدار تولید جایگاه چهارم را بدست آورده است. نخهای پلی پروپیلن تکسچره شده با عنوان نخ BCF شناخته می شود. در ادامه اطلاعات درباره نخ خاب بی سی اف فرش ماشینی قرار داده شده است که تا شما بتوانید به آسانی در خرید قالی مورد نظرتان یک کارشناس باشید.

لطفاً منتظر بمانید...